24 kwietnia 2020

Czym jest gotowa spółka?

Aby założyć spółkę, należy spełnić szereg formalnych wymagań, jakie prawo narzuca na przyszłego przedsiębiorcę. Kompletowanie odpowiedniej dokumentacji, odwiedzanie określonych urzędów, wnoszenie wniosków o udzielenie poszczególnych pozwoleń i rejestracje – wszystko to zajmuje wiele czasu. Tym bardziej że przyszły właściciel spółki musi jeszcze zyskać wiedzę, pozwalającą mu działać efektywnie. W związku z tym proces ten rozciąga się nawet na kilka tygodni.

Dużo łatwiejszym i coraz chętniej wybieranym sposobem rozpoczęcia działalności jest gotowa spółka, jaką można nabyć. Czym one są? To podmioty gospodarcze, które zostały zarejestrowane w celu sprzedaży. Mają różną formę, choć zdecydowanie najczęściej spotyka się spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Niekiedy jednak można też nabyć komandytowe i akcyjne. Tym samym klienci zainteresowani taką usługą mają pełne spectrum możliwości.

Tego typu podmioty mają oczywiście wszelkie konieczne numery rejestracyjne, w tym KRS, NIP czy REGON. Każdy z nich jest również zarejestrowany jako płatnik VAT lub VAT-UE, a czasem ma już przypisane konto bankowe.

Dlaczego warto wybrać zakup gotowej spółki?

Metoda ta ma zasadniczą zaletę – wymaga zdecydowanie mniej czasu niż samodzielne załatwianie wszelkich formalności. Dlatego wielu przedsiębiorców z Polski coraz chętniej sięga po to rozwiązanie. Jeśli i Ty jesteś nim zainteresowany – możesz nabyć gotowe spółki z Unifinance.

Oferujemy sprzedaż podmiotów, które zaraz po przekazaniu są gotowe do rozpoczęcia pracy. Ich atutem jest fakt, że nigdy nie prowadziły działalności gospodarczej, więc mają czystą historię. Nie są również obarczone zobowiązaniami oraz nie zawarły żadnych umów. Poza tym mają szeroką klasyfikację PKD. Tym samym osoba zainteresowana zakupem spółek otrzymuje gotowy do działania podmiot, bez obciążeń, za to pozwalający na w pełni legalne funkcjonowanie.

Rozwiązanie to jest idealne dla osób, które nigdy wcześniej nie prowadziły swojej działalności gospodarczej. Jej walory docenią także Klienci z doświadczeniem w biznesie, pragnący oszczędzić czas na załatwianie formalności, z jakimi wiąże się zakładanie firmy od podstaw. Zakup gotowych spółek pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie pracy i rozwijanie działalności.

Wynajem wirtualnego biura

Osoby, które są zainteresowane tego typu usługami, z pewnością również chętnie przyjrzą się możliwościom, jakie daje wirtualne biuro. To znakomite rozwiązanie na start, kiedy spółka dopiero rozpoczyna swoją działalność, a posiadane środki nie pozwalają na stworzenie profesjonalnej siedziby firmy. Wynajem wirtualnego biura gwarantuje przedsiębiorstwu prestiż oraz wiąże się ze znacznymi oszczędnościami.